Muzeum

RE:TRO MUZEUM

Jak víte, RE : START sídlí v jednom z šesti věžových domů, které jsou historickou dominantou Rozdělova. O jejich výjimečnosti a vzniku v průběhu 50. let netřeba psát. Vyčerpávající informace poskytne Muzeum věžáků Kladno www.muzeumvezaku.cz, jehož návštěvu si rozhodně nenechte ujít!

O projektu

Jsme patrioti a staromilci, takže nápad vdechnout život „našemu věžáku“ byl jen otázkou času.

Původní záměr bylo rozšířit kapacitu kavárny o pár stolů pro zákazníky v „retro stylu“, ale během několika následujících měsíců se nám začaly scházet naprosto raritní kousky dobového nábytku od významných návrhářů a výrobních podniků 50. let. V tu chvíli už nebylo cesty zpět. Atmosféru pak dotvořila retro výmalba od našeho kamaráda, mistra malíře Davida Oliče.

Jaké skvosty v muzeu najdete?

Posedět můžete na ikonické červené sedačce od Miroslava Navrátila nebo v křesle od Jindřicha Halabaly. Šálek kávy odložíte na „pavouka“ od posledního jmenovaného nebo na stolek ze série Brusel Expo 58 s černým opaxitovým sklem od Jiřího Jiroutka. Na mezipodestách pak posedíte na židlích vyrobených v továrně na ohýbaný nábytek TON anebo můžete zakusit pohodlnost Halabalových „lízátek“. Atmosféru dotváří lampy z LIDOKOVu, nebo například jedna z prvních československých televizí TESLA Mánes.

"
Propojením kavárny s geniem loci tohoto místa tak vzniklo malé interaktivní muzeum. Přijměte tedy pozvání a přijďte k nám zažít 50. léta na vlastní kůži.
Samozřejmě s šálkem naší kávy v ruce 🙂 Ne nadarmo jsme RE : START 🙂