O NÁS

Jak začal náš příběh?

I když to možná vypadá, že jsme na trhu se zrnkovou kávou nováčci, historie naší pražírny a kavárny sahá do roku 2016, kdy se zrodila myšlenka vytvořit místo, kde bychom se mohli setkávat s přáteli a klienty nad šálkem dobré kávy. Tím, že prvotně nešlo o podnikatelský záměr, vítězilo srdce nad touhou po zisku. Díky tomu se nám podařilo vytvořit místo nejen pro setkávání se starými přáteli, ale hlavně místo, kde se nová přátelství začala samovolně rodit.

A přesně tohle byl impuls k tomu, posunout se o krok dál a přinést vám možnost v přímém přenosu sledovat přerod, jako kámen tvrdého, zeleného kávového zrna na křehký, zlatavě hnědý zázrak plný explozivních chutí a vůní. Pouhý rok po otevření jsme tedy pořídili vlastní pražičku kávy, dnes již legendární značky TOPER, která je dominantou naší kavárny dodnes. Záměrně se jedná o zcela manuální typ pražičky, kde je celý proces závislý na umu a citu pražiče, proces, kde je potřeba skloubit důležité faktory jako je teplota, čas, požadovaný stupeň upražení, zrak, cit… Bez dokonalého citu pražiče by nebylo možné opakovaně vytvářet stabilní produkt, pro který se k nám budete vracet, produkt, kvůli kterému to celé začalo – dobrou kávu.

Po několika letech působení pod původní značkou jsme se ke konci roku 2022  rozhodli o restart rozdělovské pražírny, a to odvážným krokem. Přišla nová energie, nová chuť do práce, chuť přinést něco radikálního, něco nového – v tu chvíli se zrodil RE : START – nový název, za kterým stojí tým „srdcařů“, které znáte a za kterými se tak rádi vracíte.